Prečo kevlarové motorifle 4SR?

24.3.2016

4sr-najbezpecnejsie-motocyklove-kevlarove--motorifle-na-trhu

Motocyklová sezóna sa pomaly blíži krásne počasie volá po vychádzke.

Keď je teplo, nikto sa nechce potiť v nepremokavých handrách mať zaparené ... (vlka). Preto vidíte čoraz častejšie motorkárov s motorkárskymi rifľami. Sú pohodlné, niektoré vetrajú, iné vyzerajú fakt cool. Veľa z nich má materiál proti predratiu, niektoré majú chrániče rôznej kvality, ale iba jedny majú aj chrániče na správnom mieste vďaka fixácií.

Hovoríte si, na čo tá fixácia chráničov asi je? No, je to rovnaké ako pri motocyklových kombinézach. Vždy musíte mať chrániče na správnom mieste, aby vás mohli chrániť. Keďže toto nikto pri  motocyklových rifliach nerieši, dokonca ani najznámejšie značky v motocyklovom svete, pustila sa do toho česká partia zo 4SR For Street Racing.

Štandardné motocyklové rifle majú uchytené chrániče vo vrecku na vrchnej vrstve. Práve to je ten problém. Teda prvý problém. Aby rifle boli na motocykli pohodlné a vzdušné, musia byť voľné. Keď sú voľné, sú voľné aj chrániče, ktoré týmto prakticky neplnia funkciu chrániča, pretože sa otáčajú voľne okolo kolena.

Aj druhý problém každý motorkár pozná. Pri nasadnutí sa každé motorifle posunú na kolene nahor a tým pádom aj celé vrecko s chráničom. Potom má motorkár chránič takmer na stehne, a chránič tak opäť neplní svoju funkciu (na stehno sa predsa z motocykla nepadá ...).

V 4SR vymysleli a patentovali  jednoduché, chytré a hlavne funkčné riešenie fixácie chrániča na kolene a holeni jazdca. Ide o takú „elastickú pančuchu“, ktorá si drží chránič na kolene a holeni, a je nezávislá  a vrchnom materiáli motoriflí. Takže stále máte chránič na správnom mieste, ako napríklad v kombinéze, a pritom si môžete užívať voľnosť  riflí.

 

Prečo je tento systém tak dôležitý?

Štúdie austrálskeho úradu pre bezpečnosť cestnej dopravy preukázali, že v 81% pádu z motocykla dochádza k poraneniu kolena a holene. Čo je viac ako v prípade zranenia hlavy (68%).

Logicky je to tak. Vždy, keď padáte z motorky, idú vaše nohy (koleno) ako prvé na asfalt, a ak stretnú aj keď len malú prekážku, máte o problém postarané.

Je veľa výrobcov motocyklových riflí, ale iba jeden z nich vymyslel, ako fixovať chrániče na správnom mieste.

Motorifle od 4SR sú iné, jediné a jedinečné - pozrite sa na celé video, porovnanie obyčajných kevlarových riflí s rifľami od 4SR.

 
 

Novinky

15.5.2019 - 4SR je oficiálnym sponzorom tímu EHA Racing v šampionáte BSB British Superbikes! Viac »

12.11.2018 - Presne ako názov „Young Gun“ napovedá, táto športová, textilná bunda je určená všetkých mladých jazdcov. Viac »

12.11.2018 - Vďaka spolupráci s európskou špičkou v obore bezpečnostných protektorov, sme pre vás pripravili ultra ľahký chrbtový chránič, ktorý spĺňa najvyššiu... Viac »

Ďalšie novinky