VÁŠEŇ PRE DOKONALOSŤ NÁS ŽENIE DOPREDU!

3.4.2017

4sr-nove-slidery-ramien-a-kolien-2017-a-james-ellison-bsb

Keď sme sa v roku 2007 pri zrodení značky 4SR For Street Racing zamýšľali nad tím, akým smerom ísť a čo robiť, myšlienka bola kryštálovo čistá. Túžba tvoriť, tak znela jednoduchá odpoveď…

Chceli sme vytvoriť niečo nové, lepšie, chytrejšie, a prave preto sme prišli ako jediná Česká firma s patentom, ktorý zvýšil bezpečnosť nás všetkých na motorkách. Ako sa to stalo?
Začali sme premýšľať, prečo v motorkárskych rifliach chrániče voľne lietajú, nekryjú koleno a potom sme chceli tento problém vyriešiť. Chceli sme zákazníkom ponúknuť skutočne funkčný produkt, a nie niečo, čo označenie „motorkárske rifle“ len nesie. V 4SR sme preto vymysleli jednoduché, chytré, a hlavne funkčné riešenie. Jedná sa o elastickú punčochu, ktorá drží chránič na kolene a holeni, a je nezávislá na vonkajšom materiáli riflí. Chránič je naviac plynule polohovateľný, takže jej máte stále na správnom mieste, ako napríklad v kombinéze, a pritom si môžete užívať voľnosti kevlarových motoriflí.

Aj pri vývoji nových produktov modelovej rady 2017 sme chceli prísť s niečím novým, neopozeraným a skutočne unikátnym, čo ešte zvýši bezpečnosť našich produktov. Preto sme nové ramenné a kolenné plastové „slidery“ usilovne vyvíjali už od jari 2015. Už od prvých skíc bol dôraz kladený predovšetkým na maximálnu funkčnosť tohto prvku.

Ako prvé sme vyberali materiál. Podľa technologických možností pripadali v úvahu tri materiály ferit teda oceľ, carbon a pružný plast. Po zlých skúsenostiach s feritovými krytmi, ktoré nie sú pružné a kinetickou energiu len predajú, nám na výber zostal carbon a pružný plast. Po prvých nárazových testoch, kedy carbon síce čiastočne pohltil energiu nárazu ale už nebol schopný ďalšieho použitia, jednoznačne padla voľba na pružný plast. Prečo? Plast kinetickou energii pohltí a vždy sa vráti do pôvodného tvaru.


 

U motocyklových výrobkov vždy hraje veľkú rolu ergonómia a tá je alfou aj omegou našich nových plastových sliderov ramien a kolien. Po prvých desiatkach vzoriek sme finalizovali tvar a predali hotovou kombinézu k prvým testom, rovnou v závodoch British Superbikes. Reakcia jazdca bola pozitívna a testy skutočnými pádmi viac než úspešné, preto tieto nové prvky zaraďujeme už aj do kolekcie 2017.

 


 

 

Zostávalo iba doladiť chrániče, ktoré budú pod týmito plastovými slidermi uložené.

 

Tvrdé, plastové chrániče, podložené molitanovou vrstvou sú už dávno pase, nesplňujú nové certifikácie a používali sa v 90. rokoch. Pretože spolupracujeme s niekoľkými top európskymi výrobcami chráničov pre motocyklový šport, mali sme na výber z mnohých vývojových noviniek. Nakoniec u týchto kombinéz pre závodné účely padla voľba na viscolestické chrániče od firmy Betac, ktoré súčasnú normu EN 1621-1:2012 spĺňajú aj pri dodatočných testoch pri zvýšených teplotách T+ , čo my motorkári v letných mesiacoch potrebujeme.

 

Nové slidery a chrániče nie sú revolúciou, ale ide o dobre premyslenú evolúciu. Kombinézy sústavne vylepšujeme už 10 rokov a snažíme sa prinášať zákazníkom stále dokonalejšie produkty.      
A prečo toto všetko vôbec robíme?


 

Pretože dokonalosť nás láka a spokojnosť našich zákazníkov nám robí radosť!
 

#4SR je stále online

      

 

 
 

Novinky

15.5.2019 - 4SR je oficiálnym sponzorom tímu EHA Racing v šampionáte BSB British Superbikes! Viac »

12.11.2018 - Presne ako názov „Young Gun“ napovedá, táto športová, textilná bunda je určená všetkých mladých jazdcov. Viac »

12.11.2018 - Vďaka spolupráci s európskou špičkou v obore bezpečnostných protektorov, sme pre vás pripravili ultra ľahký chrbtový chránič, ktorý spĺňa najvyššiu... Viac »

Ďalšie novinky