Prečo 4SR

Vždy na prvom mieste funkčnosť produktu, nie cena či dizajn

V 4SR vyrábame predovšetkým produkty funkčné a bezpečné. Cena či dizajn sú dôležité faktory pri rozhodovaní zákazníka o kúpe, to samozrejme my vieme, predovšetkým ale premýšľame o funkčnosti produktu. V našom sortimente nikdy nenájdete iba dizajnové výstrelky, každý detail má svoje opodstatnenie.

 

Vývoj a skúsenosti zo závodného prostredia

Kde najlepšie vyskúšať v reálnych podmienkach  nové chrániče, rukavice či nový strih kombinézy?
Samozrejme, že v závodných podmienkach. A to je dôvod, prečo pri vývoji veľmi úzko spolupracujeme so skúsenými závodnými jazdcami. 4SR má iba jednu modelovou radu jednodielnych a dvojdielnych kombinéz, na ktorej sústavne pracujeme už 10 rokov! Tento strih je preverený početnými pádmi profesionálnych závodníkov v Moto GP, WSBK nebo BSB a taktiež množstvom z vás, bežných motorkárov.

 

 

Spolupráca s poprednými výrobcami chráničov

Produkty 4SR musia vždy s rezervou spĺňať najvyššie štandardy v oblasti bezpečnosti. Preto nevyrábame protektory vlastné, ale používame vždy to najlepšie z daného segmentu, od špecializovaných výrobcov.
Tvrdé, plastové chrániče, podložené molitanovou vrstvou sú už dávno pasé, nespĺňajú nové certifikácie a používali sa v 90.rokoch.  4SR kombinézy sú vybavené 18 ergonomicky umiestnenými chráničmi, jedná sa o najvyšší počet chráničov v sériovo vyrábanej kombinéze vôbec.
U kombinéz padla voľba na viscoelastické chrániče od firmy Betac, ktoré súčasnú normu EN 1621-1:2012 spĺňajú aj pri dodatočných testoch pri zvýšených teplotách T+, čo my motorkári v letných mesiacoch potrebujeme.
U všetkých 4SR kevlarových motorifliach sú použité chrániče talianskej značky Safe Tech, ktoré kryjú nielen koleno, ale aj holeň. Samozrejmosťou je u nás najvyššia certifikácia LEVEL 2 T+ a 3D ergonomický tvar chrániča.

 

 

Kombinéza chráni jazdca, nie certifikácia (veľmi nízke požiadavky na certifikáciu)

Zákazník, ktorý chce kvalitný motocyklový odev, by si mal uvedomiť, že sa o jeho bezpečnosť stará konkrétny produkt a nie certifikácia. Certifikácia CE EN 1621-1 má natoľko nízke štandardy, že ju splní aj menej kvalitný výrobok. Produkty 4SR vysoko prekračujú limity určené touto normou. Z toho dôvodu sú používané aj pri závodoch majstrovstiev sveta.

 

Rovnaký výrobok pre zákazníka ako aj pre závodného jazdca

Je úplne jedno, či ste pouličný závodník či jazdec majstrovstiev sveta. Pre nás v 4SR si rovnako dôležitý. Produkty 4SR určené zákazníkom sú vyrobené z rovnakého materiálu, na ich ušitie je použitá rovnaká technológia a sú vybavené identickými protektormi ako výrobky pre našich závodníkov. Hráme fér, preto nevyrábame základné, ochudobnené, modelové rady kombinéz, ako je to zvykom u mnohých značiek.

 

 

 

Prečo 4SR nepoužíva tvrdé kovové vonkajšie chrániče? 

Od roku 2017 sú na kombinézach umiestnené plastové slidery ramien a kolien, na ich vývoji sa pracovalo necelé 2 roky. Už od prvých skíc bol kladený dôraz predovšetkým na maximálnu funkčnosť a ergonómiu tohto prvku.

Podľa technologických možností pripadali v úvahu tri materiály ferit teda oceľ, carbon a pružný plast. Po zlých skúsenostiach s feritovými krytmi, ktoré nie sú pružné a kinetickou energii iba posunú, nám na výber zostal carbon a pružný plast. Po prvých nárazových testoch, kedy carbon síce čiastočne pohltil energii nárazu ale už nebol schopný ďalšieho použitia, jednoznačne padla voľba na pružný plast. Prečo? Plast kinetickú energiu pohltí a vždy sa vráti do pôvodného tvaru.
Kovové protektory by sme teda mohli použiť veľmi ľahko. Žiadne kovové protektory ale neprešli záťažovými testami, a preto nemôžu byť použité na produktoch 4SR.

 

 

 

Prečo výrobky 4SR nie sú z klokanej kože?

Vieme ušiť kombinézu aj z klokanej kože, ktorá bude ľahšia než naše terajšie, ale naše skúsenosti z pádov pri BSB, WSBK i Moto GP jednoznačne ukazujú, že klokania koža nie je najbezpečnejší materiál pre výrobu kombinéz. Dôležitejšie než váha kože je jej pevnosť a pružnosť, aj preto sú naše kombinézy tak odolné.

 

 
 

Novinky

23.7.2019 - Kožené, športové motocyklové nohavice so slidermi, ktoré vám umožnia zaujať extrémnu pozíciu na motorke bez akýchkoľvek problémov. Viac »

23.7.2019 - Milujete ju a my to vieme! Preto už po druhý raz inovujeme dizajn dvojdielnej motokombinézy Neon. Viac »

15.5.2019 - 4SR je oficiálnym sponzorom tímu EHA Racing v šampionáte BSB British Superbikes! Viac »

Ďalšie novinky