Technológia

Oblečenie 4SR je vyrábané s dôrazom na maximálnu funkčnosť výrobku. Preto sú používané najlepšie materiály a najmodernejšie technológie výroby. Bezpečnosť je pre nás na prvom mieste a všetky produkty spĺňajú najvyššie štandardy. Toto potvrdzuje aj použitie našich výrobkov v tých najnáročnejších svetových súťažiach.

Koža

Pružnosť, pevnosť a oderuvzdornosť, to sú základné charakteristiky, ktoré musí mať každý diel kože, použitý na motocyklovom oblečení. Iba pružná a pevná koža dokáže odolať nárazu pri páde (nedôjde k jej roztrhnutiu). Následnému predratiu zabráni vysoká oderuvzdornosť kože. Iba kombinéza ušitá z tej najkvalitnejšej kože môže vydržať závodné nasadenie. Na kožené kombinézy a bundy používame 1,2 mm silnou hovädiu kožu, a to predovšetkým jej vrchnú vrstvu zvanú Full Grain. Koža, ktorú používame, má vďaka starostlivému spracovaniu, dvojnásobnú výdrž čo koža klokania.

Šitie

Rovnako ako koža, je dôležitá kvalita šitia a použité švy. Nielen aké švy sú použité, ale aj kde sú použité a ako precízne je celý motocyklový odev zošitý dohromady. To všetko má vplyv na funkčnosť a pohyblivosť. Samozrejmosťou sú dvojité a trojité bezpečnostné švy, ale to je len malá časť z celkovej technológie šitia. Iba najkvalitnejšie šité produkty nájde v tak náročnom prostredí ako je Moto GP, WSBK, IDM a ďalšie. Podrobné informácie o používaných švoch nájdete TU.

Chrániče

Kvalitné protektory sú absolutným základom špičkového oblečenia na motocykli. For Street Racing používa chrániče značiek Betac, ProLife a YF protectors. Všetky naše chrániče niekoľkonásobne prevyšujú normu certifikácie 1621-1. Plynule vstrebávajú energiu nárazu a pritom neobmedzujú v pohybe.

Pohyblivosť

Okrem celkovej bezpečnosti je nemenej dôležitá flexibilita a celkový komfort. V motocyklovom oblečení sa musíte cítiť bezpečna a pritom príjemne. Preto je celkový strih všetkých vecí prispôsobený tak, aby neobmedzoval v pohybe. Na kombinézach je použité veľké množstvo kevlarovej streče a flexibilných prvkov, a to ako v rozkroku, tak na rukávoch.

Kvalita

Najlepšími referenciami kvality sú závodníci, ktorí naše produkty používajú. Kombinézy a rukavice 4SR, môžete vidieť v závodoch Grand Prix, World Superbike, IDM, ICV, MČR... Zastupujeme na SR jediného českého výrobcu, ktorý dodáva do týchto súťaží rukavice a jedného z dvoch českých výrobcov, ktorý dodáva do týchto súťaží kožené kombinézy.

 
 

Novinky

23.11.2018 - Ako každý rok svojich blízkych môžete potešiť krásnym darčekom od 4SR. My vám ale dáme jeden darček naviac! Viac »

23.11.2018 - Do Vianoc nám síce ostáva ešte pár týždňov, no Vianočný eshop 4SR spúšťame už dnes! Ku krásnym darčekom, ktoré u nás vyberiete, vám pribalíme ešte... Viac »

22.11.2018 - Pretože sa čas Vianoc opäť nezadržateľne blíži, prinášame vám pár tipov na darčeky- vybrať ich u nás bude hračka! Viac »

Ďalšie novinky