96 Gloves

Motorkár je tvor súťaživý, to je jeden z dôvodov, prečo sa tí rychlí a rozumní vydávajú zmerať svoje závodnické schopnosti na okruh. A presne tam mieria aj 96 Gloves. Keďže viac hláv viacej vie a niektoré sa dokonca dlhodobo pohybujú v momentálne najatraktivnejšom seriále World Superbike Championship, oslovili sme skusených závodníkov Kuba a Maťa Smržovcov a s ich pomocou sme vyvinuli najlepšie 4SR závodné rukavice. Obaja sú so svojou prácou natoľko spokojní, že v rukaviciach veľmi úspešne závodia.

 

O čo teda ide. Závodné rukavice musia poskytovať toľko pohodlia, že o nich závodník skoro nevie a to, že mu nespadli, pozná, až keď je potreba. Tým myslíme v prípade pádu.

Koža

Koža je materiál dostupný v množstve druhov, hrúbiek a povrchových úprav. Čo je pre rukavice najdôležitejšie, je ich odolnosť proti oderu. Preto sú 96ky vyrobené z Anilin Goat Skin v úprave Digital. Áno, kvalitné rukavice sa robia z kozinky. Tá je rovnako ako klokania koža pevnejšia než hovädzina rovnakej hrúbky, výborne odoláva oderu, je vláčna a tým pádom veľmi pohodlná.

Niť

Aby všetko držalo pokope, i keď práve kĺžete do únikovej zóny, sú tieto rukavice šité kevlarovou niťou. Kevlarové nite sú veľmi pevné, keďže sú spriadené z niekoľkých desiatok tenkých vlákien. Odolávajú omnoho vyšším teplotám než polyesterové, nylonové alebo bavlnené nite, preto sa pri kontakte s asfaltom neprepália.

 

Protektory

Jedným z najlepších materiálov na protektory, ako vzhľadovo tak svojou odolnosťou proti porušeniu, je Carbon. Použili sme ho na kĺboch ruky i článkoch prstov. Pod nimi je pamäťový chránič Viscofoam. Ten je ďalej použitý aj na ochranu záprstných kostičiek. Zápästné kostičky chráni malý voľne uložený pamäťový protektor, ktorý nebráni pohybu zápästia. Kosti predlaktia má zase na starosti dostatečne dlhá manžeta, opäť vystlaná materiálom Viscofoam. Dlaň je chránená dvojitou vrstvou kože, výstielkou Viscofoam, kevlarovou tkaninou a gumovým sliderom. Ten pomáha rozložiť energiu nárazu do väčšej plochy a minimalizovať tak možné zranenia. Pri kĺzaní bráni taktiež zaseknutiu dlane o asfalt a poškodeniu zápästia.

Bezpečnosť

Veľmi dôležitým bezpečnostným prvkom je most spojujúci prsteník a malíček. Pri páde je tak znížené riziko vykĺbenia malíčka. Celé vnútro rukavice je vystlané Kevlarovou textíliou, ktorá funguje ako posledná záchrana, keby došlo k prebrúseniu kože, napríklad pri uviaznutí ruky pod motorkou. Samozrejmosťou je dvojité zapínanie a dvojitá malíková hrana.

Pohodlie

Pre maximalizáciu pohodlia sú použité vonkajšie švy a celý tvar rukavice je predzatvorený. Vďaka tomu Vám nebude otvárať ruku na riadislách. Na vnútornej strane dlane a prstov je použitý Grippy materiál, zvyšujúci istotu pri ovládaní páčok.

 
 

Novinky

27.12.2019 - Viac »

25.11.2019 - Ku krásnym darčekom, ktoré u nás vyberiete, vám pribalíme aj tento rok niečo naviac: Viac »

25.11.2019 - Mesiac do Vianoc, je na čase spustiť Vianočný Eshop 4SR! Viac »

Ďalšie novinky