4SR For Street Racing logo web2

O nás

Sme česká firma, vyrábajúca štýlové a funkčné motocyklové oblečenie najvyššej kvality. Sami sme aktívni motorkári a pretekári, preto je všetok dizajn, materiály, vývoj a testovanie pod našou osobnou kontrolou. 

Make Your Track Days Better
Založené 2007

4SR


KTO SME


Ing. Václav Jiruš (majiteľ značky 4SR, srdciar, aktívny jazdec a preterkár)

"V dvanástich ma zviezol kamarát na Jawe a korunu tomu nasadil tatko, ktorý ma o rok neskôr zviezol na šesťvalcovej CBX1100. Tá sila, revúci motor a rýchlosť! Od tej chvíle som vedel, že toto je môj zmysel života. Od otca som dostal pinčla, na ktorom som začal montovať, vylepšovať, aby to išlo. Potom prišla Honda NSR125. Po štrnástich dňoch som ju ale zapichol do stromu.

Som klasický porevolučnej chalan, čo si chcel splniť sen. A tak som pri gymplu chodil upratovať kancelárie, na benzínke umýval od siedmich ráno do siedmich do večera okná a pomaly šetril na svoj prvý stroj. Tým nakoniec bola Suzuki RF600R vo farbách Ferrari Testarossa, červená, krásna. Priviezol som si ju havarovanú z Nemecka a dával ju do kopy skoro trištvrte roka. Potom som dokonca chvíľu ťahal motorky zo zahraničia, to bola záležitosť nocí aj víkendov, ale aspoň som nevisel rodičom finančne na krku

 

 


Už na vysokej škole som si uvedomil, že nechcem tráviť všetok voľný čas v garáži montovaním, a tak som premýšľal, do čoho by som sa mohol pustiť.

Keď som sa potom trochu poobzeral po možnostiach, zistil som zaujímavú vec. V Nemecku sa dalo aj motorkárske oblečenie zohnať ďaleko ľahšie ako tu. U nás bolo všetko drahé, ani ponuka nebola veľká. Začal som teda podnikať v tomto odbore. Značka nebola moja, skúšal som preraziť s vtedy neznámou značkou z východu. Začiatky boli ťažké, vlastne sa mi všetci v obchodoch vysmiali. Časom sa ale predaj celkom rozbehol a to vďaka e-shopu. Bol som vtedy prvý, kto do detailu popísal produkt na internetových stránkach, jeho vlastnosti aj funkčnosť. Chcel som ale vymýšľať niečo nové, vyvíjať svoje vlastné oblečenie. Obchodná stratégia značky, s ktorou som vtedy spolupracoval, ale bola iná, chceli čo najviac vyrobiť, a ja som to mal predať. To sa mi nepáčilo, chcel som mať možnosť zasahovať do vývoja, do funkčnosti produktu aj do použitých materiálov.

Sníval som o vlastnej značke, preto som vytvoril For Street Racing. Nikdy by som si nepomyslel, že budú v mojich kombinézach jazdiť pretekári vo WSBK alebo BSB a že moje výrobky budú obliekať ľudia po celom svete! Ísť s vlastnou kožou na trh, a to doslovne, bolo ťažké. Všetko sa musí vymyslieť do najmenšieho detailu, úspech mohlo mať len to, čomu som sám rozumel a čo ma bavilo. Je to dlhá cesta a je potrebné radovať sa z každého krôčiku. "
 

VLASTNÉ SKÚSENOSTI


 
 

"Každý, kto přičuchne k motorkám a má rád motocyklový šport, túži po pretekaní. Samozrejme je to drahá sranda, a tak sa mi pošťastilo až časom, kedy som na to mal, si zaplatiť štartovné na Hungaroringu. Bez skúseností, bez rozumu. Vyšiel som na trať a precitol - teda hneď potom, čo som si poriadne rozbil hubu. Vtedy sme motorku dali dohromady a závodný víkend som dokončil na ôsmom mieste, čo ma nakoplo a úplne pohltilo. Ľahkých pádov som mal za dobu svojho jazdenia nespočetne veľa, aj to mi pomohlo vo vývoji našich kombinéz. V roku 2009 som si na rovnakom okruhu zlomil obaja členky, rok na to som na Slovakiaringu rozsekal úplne nové BMW S 1000RR a zlomil si stehennú kosť. Tým sa pre mňa pretekanie skončilo. Vyskúšal som si, aké je vyhrávať, aké je ísť rýchlo, ale tiež ako to bolí a čo je potrebné obetovať. Dodnes obdivujem všetkých chlapcov, čo jazdia aj na profesionálnej úrovni. "

 

VÝVOJ


Spätná reakcia od profesionálnych pretekárov je pre nás nejcennjším poznatkom. Títo pretekári sa pohybujú na hraniciach limitu, kam sa nikto z nás ani nepriblíži. V tomto svete nie je priestor pre kompromisy. Preto na vývoji úzko spolupracujeme s jazdcami z BSB, WSBK, aj EWC a všetky nabrané poznatky aplikujeme do výroby. 4SR má iba jednu modelovú radu jednodielnych a dvojdielnych kombinéz, na ktorých sústavne pracujeme už 10 rokov! Aj keď naše kombinézy vyzerajú relatívne rovnako, každá nová výrobná dávka je ľahko inovovaná.

4SR

4SR

HRAJEME FÉR


Myšlienka toho, že svetoví pretekári obliekajú top produkciu, ktorú si obyčajný motorkár zaobstarať nemôže, sa nám nepáči. Rozhodli sme sa nerobiť rozdiely medzi sériovou výrobou a pretekárskymi kombinézami továrenských jazdcov. Pri výrobe sú používame totožné technologické postupy, strihy, materiály i protektory. Hráme fér, preto nevyrábame základné, ochudobnené, modelového radu kombinéz, ako je to zvykom u mnohých značiek.4SR

DESIGN


Styling oblečenia 4SR je úzko spätý s kultúrou cestných pretekov a pouličného jazdenia. Vieme ale, ako je koľkokrát dôležitá individualita každého jazdca. Preto sme schopní vyjsť v ústrety priania každého zákazníka a dizajn vytvoriť podľa jeho vlastného návrhu.

Všetky detaily a logá možno vytvárať vo forme potlače, kožených log, nášiviek či laserového vypaľovanie.

Pokiaľ by Vám spracovanie návrhu robilo ťažkosti, môžete svoju predstavu len slovne opísať a my grafický návrh pripravíme.

Pri výrobe motocyklového oblečenia na zákazku možno upravovať nielen farebnosť kože, ale aj jej finálnu povrchovú úpravu, ktorá prebieha v garbiarni.

Ramenné, plastové slidery ramien, ktoré sú súčasťou výbavy športových kombinéz a búnd, možno pri individuálnej zákazke zmeniť podľa aktuálne ponúkaných farieb. V súčasnej dobe ich ponúkame 9.

 
 

Motocyklové oblečenie na mieru


Splňte si svoj sen, a nechajte si ušiť závodné kombinézu, skvele pasujúcu koženú bundu alebo nohavice na mieru. Ruka v ruke s perfektným strihom ide aj farebné prevedenie a celkový dizajn, ktorý možno zhotoviť v ľubovoľnej farebnej kombinácii a štýlu. A to vrátane log sponzorov, mená a čísla. Alebo si snáď chcete nechať vyrobiť repliku kombinézy vášho obľúbeného pretekára?

Kreativite sa medze nekladú! Obráťte na nás prostredníctvom emailu vyroba@4sr.cz

4SR Ducati suit m2m
Alastair Seeley Ducati NW200 4SR leathers
emilygrana_16-1567077953123
dsc_0256_0
4SR Dean Ellison coaching custom leathers
zep.gori@gmail.com
Dave Hoenig / Flat Trak Fotos
Vaclav Duska Jr.
Karel Hanika 4SR kombinéza jednodílná EWC BMW 2