Ako má kombineza sedieť správně?

 

Malé detaily robia velký rozdiel...

Strih všetkých moto kombinéz 4SR vychádza z dlhoročných skúseností z pretekárskych okruhov, mnohých pádov a spätnej väzby, ktorú dostávame od profesionálnych pretekárov. Tieto cenné poznatky sú aplikované vo finálnych produktoch pre našich zákazníkov. A keďže chceme vyrábať len top funkčné kombinézy, sú všetky naše moto kombinézy totožné. Preto nemáme rôzne výberové a cenové rady produkčných kombinéz. Je lepšia jedna, ktorá funguje. Skrátka rovnaká kvalita pre všetkých.

 ZÁKAZNIK 4SR = 4SR FACTORY RIDER

ZÁPÄSTIE: JEMNÉ, TENKÉ A KRÁTKE

Presne tak by malo správne vyzerať zápästie pri športovej kombinéze. Preto je rukáv pri kombinéze 4SR vždy kratší a je ukončený tenkou manžetou z aramidovej streče. Takéto zakončenie umožňuje voľný pohyb zápästia, a ako iste viete, tak práve zápästím ovládate motocykel.

FLEX PANEL NAD KOLENÍM CHRÁNIČOM

Nad kolenným chráničom je všitý jeden z  fexibilných panelov (kožená harmonika). V stoji je tento panel stiahnutý. Pri usadení na motorku sa panel napína tak, aby mohol byť kolenný chránič vždy v správnej pozícii a ohyb kolena bol čo najpríjemnejší. Pohyb bez obmedzení je totiž základ bezpečnej a rýchlej jazdy.

ERGONOMICKY TVAROVANÉ KOLENO

Perfektný tvar kolena kombinézy,  má okrem pohodlnej jazdy, zabezpečiť fixáciu chrániča pri pohybe a prípadnom páde. Z toho dôvodu sa nohavice skladajú z niekoľkých segmentov. Kožená časť, ktorá je tvarovaná podľa kolena a pružná, aramidová streč, ktorá zaisťuje  flexibilitu je v zadnej časti nohavíc.

CHRBTOVÝ FLEX PANEL

Najväčší flexibilný  panel na kombinéze 4SR je umiestnený v oblasti bedier. Umožňuje ľahké zaľahnutie na motocykli, keďže sa dokáže roztiahnuť takmer na dvojnásobok dĺžky. Taktiež pri prenášaní váhy a rýchlom preklápaní motorky je bedrový ihlový panel a jeho funkcie nevyhnutné pre pocit voľnosti a plný rozsah pohybu.

DĹŽKA NOHAVIČIEK

Motocyklová kombinéza patrí do topánok, preto musia byť nohavice čo najkratšie a spodný lem by mal byť čo najužší, aby v motocyklových topánkach netlačil. Správnu dĺžku nohavíc si ľahko overíte v jazdeckej pozícii na motocykli.

STEČ V OBLASTI SLABÍN

Na správne ovládanie motocykla je potrebné prenášať váhu. Príkladom základného pohybu je vysadenie do zákruty, a práve preto je v oblasti rozkroku použitý elastický materiál. Tento diel ale nesmie byť zostavený z viacerých častí, pretože spojovacie švy by obmedzovali pohyb jazdca. Aby nebol pohyb v žiadnom smere limitovaný švami, používame jeden veľký diel aramidovej streče. Vďaka bezšvovému strihu je pohyb a prenášanie váhy na motocykli skutočná radosť.

TVAROVANÉ TELO, RUKÁVY, NOHAVICE A RAMENÁ

Strih kombinézy je ergonomicky prispôsobený pre pozíciu na motocykli, a preto sú nohavice, telo, rukávy ale aj ramená predzatvorené. Preto sa vo vašej kombinéze budete vždy najlepšie cítiť pri riadidlách.

   Keď už viete ako na to, stačí si vybrať novú kombinézu z nášho > e-shopu <