Proč si vybrat značku motocyklového oblečení 4SR?

Prečo 4SR

Vždy na prvom mieste funkčnosť produktu, nie cena či dizajn

V 4SR vyrábame predovšetkým produkty funkčné a bezpečné. Cena či dizajn sú dôležité faktory pri rozhodovaní zákazníka o kúpe, to samozrejme my vieme, predovšetkým ale premýšľame o funkčnosti produktu. V našom sortimente nikdy nenájdete iba dizajnové výstrelky, každý detail má svoje opodstatnenie.

 

Vývoj a skúsenosti zo závodného prostredia

Kde najlepšie vyskúšať v reálnych podmienkach novej chrániče, rukavice či nový strih kombinézy?
Samozrejme že v závodných podmienkach. A to je dôvod, prečo na vývoji veľmi úzko spolupracujeme so skúsenými závodnými jazdcami. 4SR má iba jednu modelovú radu jednodielnych a dvojdielnych kombinéz, na ktorej sústavne pracujeme už 13 rokov! Tento strih je preverený početnými pády profesionálnych pretekárov v Moto GP, WSBK alebo BSB a tiež množstvom z vás, bežných motorkárov.


 

Spolupráca s poprednými výrobcami chráničov

Produkty 4SR musia vždy s rezervou spĺňať najvyššie štandardy v oblasti bezpečnosti. Preto nevyrábame protektory vlastné, ale používame vždy to najlepšie z daného segmentu, od špecializovaných výrobcov.
Tvrdé, plastové chrániče, podložené molitanovou vrstvou sú už dávno pasé, nespĺňajú nové certifikácie a používali sa v 90. rokoch. 4SR kombinézy sú vybavené 18 ergonomicky umiestnenými chráničmi, jedná sa o najvyšší počet chráničov v sériovo vyrábanej kombinéze vôbec.
U kombinéz padla voľba na viscoelastické chrániče od firmy Betac, ktoré súčasnú normu EN 1621-1: 2012 spĺňajú aj pri dodatočných testoch pri zvýšených teplotách T +, čo my motorkári v letných mesiacoch potrebujeme.
Pri všetkých 4SR kevlarových motorifliach sú použité chrániče talianskej značky Safe Tech, ktoré kryjú nielen koleno, ale aj holeň. Samozrejmosťou je u nás najvyššia certifikácia LEVEL 2 T + a 3D ergonomický tvar chrániča.

 

Kombinéza chráni jazdca, nie certifikácia

Zákazník, ktorý chce kvalitný motocyklový odev, by si mal uvedomiť, že sa o jeho bezpečie stará konkrétny produkt a nie certifikácie. Certifikácia CE EN 1621-1 má natoľko nízke štandardy, že ju splní aj menej kvalitný výrobok. Produkty 4SR vysoko prekračujú limity určené touto normou.

 

Rovnaké výrobky pre zákazníkov ako aj pre závodného jazdca

Je úplne jedno, či si pouličné pretekár či jazdec majstrovstiev sveta. Pre nás v 4SR si rovnako dôležitý. Produkty 4SR určené zákazníkom sú vyrobené z rovnakého materiálu, na ich šitie je použitá rovnaká technológia a sú vybavené identickými protektormi ako výrobky pre našich pretekárov. Hráme fér, preto nevyrábame základné, ochudobnené, modelové rady kombinéz, ako je to zvykom u mnohých značiek. 


 

Prečo 4SR nepoužíva tvrdé kovové vonkajšie chrániče?

Od roku 2017 sú na kombinézach umiestnené plastové slidery ramien a kolien, na ich vývoji sa pracovalo necelé 2 roky. Už od prvých skíc bol kladený dôraz predovšetkým na maximálnu funkčnosť a ergonómiu tohto prvku.

Podľa technologických možností pripadali do úvahy tri materiály ferit teda oceľ, carbon a pružný plast. Po zlých skúsenostiach s feritovými slidery, ktoré nie sú pružné a kinetickú energiu len odovzdajú, nám na výber zostal carbon a pružný plast. Feritové, ak chcete titánové slidery, bývajú často chybne označované za chrániče. O chrániče sa ale určite nejedná, k tomuto označeniu im chýba potrebná certifikácie. Naopak dokážu veľmi ľahko zraniť a vďaka odovzdanej kinetickej energii pri páde, zhmoždit.
Po našich prvých nárazových testoch, kedy carbon síce čiastočne pohltil energiu nárazu ale už nebol schopný ďalšieho použitia, jednoznačne padla voľba na pružný plast. Prečo? Plast kinetickú energiu pohltí a vždy sa vráti do pôvodného tvaru.
Kovové slidery by sme teda mohli použiť veľmi ľahko, ale pretože nám záleží na kvalite, funkčnosti a vysokom stupni ochrany našich odevov, tieto slidery používať nechceme. Žiadne kovové slidery navyše neprešli záťažovými testami, aj preto nemôžu byť použité na produktoch 4SR.