4SR kevlarové rifle 11

Patenty 4SR

Existuje mnoho výrobcov motocyklových jeansov. Väčšina používa ako materiál Denim vystužený na exponovaných miestach kevlarovou, aramidovou tkaninou.

Niektoré z nich sú doplnené vloženými kolennými chráničmi rôznych kvalít. Problém voľne vložených chráničov umiestnených vo vreckách podšívky či vrchného materiálu je ale ten, že chránič neobopína koleno a holeň, je voľný a pri páde ľahko skĺzne.

Preto sme vo 4SR  For Street Racing prišli, ako jediná česká firma s patentom, ktorý zvýši bezpečnosť nás všetkých.

Nápad

Ako asi každý tuší, chránič musí byť na mieste, ktoré chráni, aby mohol správne fungovať. Rovnako ako v závodnej kombinéze, aj tu sú chrániče fixované na kolenách, aby sa v prípade pádu nepoholi. Ako výrobca pretekárskych kombinéz, ktoré sú hodne používané pri pretekoch BSB (najnebezpečnejšia moto séria na svete), vieme o bezpečnosti všetko. Preto sme vymysleli a patentovali elastickú punčochu, ktorá drží chránič na kolene a holeni a zabudovali ju do všetkých kevlarových jeansov našej značky 4SR.

Prečo kolená?

Jazdiť bez kolenných chráničov je chyba. Každý, kto na koleno niekedy z motorky spadol, to potvrdí. Ospravedlňovať absenciu kolenných chráničov tým, že v kevlarových jeans jazdím len po meste, na pohodu, je na smiech. Veď v meste sa to prekážkami len tak hemží.

Podľa štatistík dôjde pri nehode k silnému nárazu do oblasti kolena a predkolenia vo viac ako 80% prípadov. Kolená si tak zaslúžia našu plnú pozornosť a je nutné ich chrániť najlepšími dostupnými prostriedkami.

Ako to celé funguje

Neľahká úloha - vymyslieť spôsob, ako ochrániť koleno a zabezpečiť, aby bolo chránené aj v extrémnych situáciách.

Obyčajné kevlarové jeansy buď chránič nemajú vôbec, alebo je len voľne vložený v nohavici. Obe varianty vyjdú na rovnako. Jeho výšku možno voči kolenu niekedy meniť, ale doprava a doľava ho nič nefixuje. Väčšinou sa teda spolu s nohavicou posunie nad koleno už pri nasadaní na motorku, v prípade pádu je všade možne, ale určite nie na kolene, kde by mal byť.

Najlepšie riešenie ponúkajú 4SR jeansy. Chránič je umiestnený vo vnútornej elastickej ponožke, ktorá obopína koleno a lýtko a fixuje tak chránič vždy na správnom mieste. Chránič je navyše výškovo polohovateľný, preto ak máte problém s chráničmi kvôli vašej výške, práve ste našli nohavice, ktoré tento problém vyrieši na jednotku. Tu sa podarilo skombinovať najlepšie dostupné chrániče s inteligentným systémom uchytenia.
 

 


Najlepšie chrániče

Vďaka skúsenostiam z pretekárskych okruhov vieme, že kvalitné, ergonomicky tvarované chrániče sú základ. Preto vás nenecháme jazdiť v pseudo chráničoch, ktoré v akomkoľvek ochrannom oblečení skrátka nemajú čo robiť. Tu sú použité chrániče od talianskej firmy Safe -Tech, ktoré spĺňajú normu LEVEL 2 a to najmä pri vyššej teplote T +. Je dobré vedieť, že chránič, ktorý spĺňa len Level 1 normy, je ľahko aj o 120% horší než Level 2.

Výsledok

Žiadne iné jeansy vám neponúknu tak vysokú úroveň ochrany, ako tie od 4SR.Preto sme presvedčení, že kevlarové nohavice od 4SR sú v ochrane kolena najlepšie motorkárske jeans na trhu.

4SR kevlarové rifle 14
4SR kevlarové rifle 21
4SR kevlarové rifle 13