4SR ti poradí!

4SR ti poradí

ZVOLIŤ SI SPRÁVNU  VEĽKOSŤ JE ZÁKLAD 

Zle zvolená veľkosť môže všetko pokaziť. Nielenže človek nevyzerá dobre, ale hlavne oblečenie nefunguje tak, ako by malo. Ak nie sú napríklad lakťové chrániče, vďaka príliš voľnému rukávu, fixované na správnom mieste, môžu sa v prípade pádu posunúť alebo otočiť a ich ochranná funkcia je tým značne obmedzená. Oblečenie 4SR je do detailu premyslené a riešené tak, že aj tesná jednodielna kombinéza je pohodlná a z hľadiska komfortu nie je dôvod uvažovať o väčšej veľkosti.

STARAJ SA O SVOJU NOVÚ KOŽU S LÁSKOU 

Zamilovať sa do nového oblečenia je ľahké. Ako ale trvalo udržať jeho perfektný vzhľad? Ideálne po každom výjazde zotrieť nečistoty a hmyz vlhkou handričkou. Akonáhle sa nečistoty nechajú zaschnúť, je potom ich odstránenie o dosť náročnejšie. Pri generálnom čistení použijte vlhkú mäkkú handru s mydlom na kožu. Po vysušení kožu ošetrite balzamom alebo prípravkom na ošetrovanie kože. Ak sa výjazd za pekného počasia zmenil na kľučkovanie medzi prúdmi vody, je nutné kožu najprv vysušiť a následne ošetriť balzamom alebo prípravkom na ošetrovanie kože. Mydlo a ošetrenie na koži nájdete v našom Eshope.


 

ČOHO SA VYVAROVAŤ ?

Neskladujte a nesušte oblečenie na priamom slnku. Obzvlášť po očistení, kedy je koža zbavená ochrannej vrstvy, je veľmi citlivá. Dlhodobé vystavenie slnečnému žiareniu môže spôsobiť vyblednutie alebo zmenu farieb. Jemné kože, ktoré používame, môžu byť ľahko poškodené drsnými povrchmi alebo ostrými predmetmi. Pokiaľ k poškodeniu oblečenie už došlo, obráťte sa na nás, pokúsime sa vzniknuté škody napraviť. Tiež pamätajte, že pri kombinácii svetlých kožených odevov s tmavými jeansami, môže spôsobiť zafarbenie kože.

NIE JE DOKONALÁ?

Pretože pravá koža, z ktorej sa vyrábajú všetky kožené výrobky 4SR, je prírodný materiál, môžu sa jednolivé časti vzhľadovo, v pružnosti, i v hĺbke vzoru líšiť. To je to, čo robí kožu jedinečnou a nemalo by to byť považované za nedokonalosť. Veľké, úplne dokonalé plochy kože značia to, že nebola použitá najkvalitnejšia vrchná vrstva kože, ale ide o jednu z vnútorných vrstiev, kde bol bezchybný vzhľad docielený vytlačením na valcovom stroji.

PREČO KOŽU A NAOPAK PREČO TEXTIL?

Odveká otázka, ktorú si kladú stovky motorkárov a neexistuje na ňu jednoznačná odpoveď. Dva extrémy sú jasné. Okruh = koža, Expedícia na Island = textil. Medzi tým je nekonečne veľa variantov, kde majú oba materiály svoje pre a proti. Kožené oblečenie je bezpečnejšie a má ak prepracovaný systém odvetrania alebo perforáciu, je vhodné aj do letných horúčav. Náskok textilu v otázke odolnosti proti vode rieši napr. pláštenka.

VYBERAJ SI OBLEČENIE S KVALITNÝMI PROTEKTORMI !

S tým sa dá len súhlasiť, ale ako tie kvalitné spoznať? Súčasná norma nariaďuje označovať každý chránič presne definovanou tabuľkou. Tá okrem označenia normy zobrazuje piktogram motorkárov a výsledok testu. Číslice 1 alebo 2 indikuje stupeň ochrany Level 1 alebo 2. Najlepšie chránič je tak označený Level 2, T +, T-, kde T + a - značí, že chránič spĺňa najprísnejšie kritériá aj pri vyššej a nižšej teplote. Európski výrobcovia chráničov sa netaja tým, kde boli chrániče testované, čo sa o výrobkoch napodobenín povedať nedá. Ako sa chrániče označujú, napovedá priložená tabuľka...