Hayden Gillim #69 dominoval  v MotoAmerica

Hayden Gillim #69 dominoval v MotoAmerica

Najúspešnejší víkend vo svojej pretekárskej kariére zažil továrenský jazdec 4SR Hayden Gillim #69 na siedmom podujatí série MotoAmerica, ktoré sa konalo posledný júlový víkend na okruhu Brainerd International Raceway v Minnesote.

Hayden jazdiaci pre stajňu Disrupt Racing (v kategórii Superbike a Stock 1000) sa v Minnesote darilo vo všetkom, čo si vzal do rúk. Nielenže v kategórii Steel Commander Stock 1000 na motocykli Suzuki GSX-R1000R vyhral sobotné aj nedeľné preteky, ale na motocykli Harley-Davidson Road Glide ovládol aj kategóriu King Of The Baggers. S dvoma víťazstvami v triede Steel Commander Stock 1000, prvým a druhým miestom v King Of The Baggers a šiestym a siedmym miestom v pretekoch Medallia Superbike (tiež na motocykli Suzuki GSX-R1000R) prežil Gillim v Minnesote zatiaľ najúspešnejší pretekársky víkend vo svojej kariére. V celkovom priebežnom hodnotení sa tak vyšvihol v triede Steel Commander Stock 1000 na druhé miesto so strátou iba 7 bodov na vedúceho jazdca Ezru Baubiera #16. V superbikoch patrí Haydenovi priebežné ôsme miesto. V triede King Of The Baggers (stajňa Vance & Hines/Mission/Harley-Davidson) mu patrí priebežné prvé miesto za dvoma víťazstvami, dvoma druhými a tromi tretími miestami v desiatich pretekoch.

V kategórii veľkých cestných motocyklov King Of The Baggers Haydenovi šikovne sekundujú ďalší továrenskí jazdci 4SR. V Minnesote dojazdili na tretom a štvrtom mieste James Rispoli #43 (Harley-Davidson Road Glide) momentálne na tretej pozícii v priebežnom hodnotení, Cory West #13 (Harley-Davidson Road Glide), ktorý si vyjazdil piate a ôsme miesto, a jediná žena súťažiaca v tejto kategórii Patricia Fernandez-West #87 (Harley-Davidson Road Glide), ktorá prvý závod nedokončila a vo druhom dojazdila na dvanáste miesto.

Posledným zo päťky pretekárov v našich kombinézach 4SR, ktorý sa v Minnesote postavil na štartový rošt je Max Flinders #88 (Yamaha YZF-R1). Zatiaľ čo v kategórii Superbike si dojazdil v farbách tímu Thrashed Bike Racing pekné desiate miesto, čo mu prinieslo 12 bodov do celkového hodnotenia, v King Of The Baggers na motocykli Indian Challenger nedokončil ani jeden závod. Momentálne obsadil  v celkovom hodnotení 13. miesto, tesne za Patríciou Fernandez-West #87.

Hayden Gillim #69 dominoval  v MotoAmerica
Patricia Fernandez-West #87 a Cory West #13
Patricia Fernandez-West #87