4SR oblečení WSBK Most König Oliver

ÚSPECH JAZDCOV 4SR V ŠAMPIONÁTE WSBK

pondelok, 23. augusta 2021

V uplynulých dňoch sa na okruhu Autodrom Most uskutočnil pretek Majstrovstvá sveta superbikov WorldSBK. Značku 4SR For Street Racing tu reprezentovalo 11 jazdcov, zastúpených vo všetkých súťažných kategóriách.

Náš Oliver König na domácom okruhu dokázal vybojovať pódiové umiestnenie v prvých pretekoch, v druhom závode triedy Supersport 300 skončil na šiestom mieste. Celkovo má tak na konte 37 bodov a drží 13. miesto v celkovom hodnotení.
„Skončil som sekundu za víťazom, to pre mňa nie je žiadny rozdiel. Dokázal som si, že viem jazdiť so špičkou a bojovať o najlepšie umiestnenie, prvýkrát v živote som tiež viedol preteky majstrovstiev sveta, "popisoval jazdec z tímu Movisio by MIE víkendové preteky.

Najúspešnejší z našich jazdcov bol Španielsky jazdec Alex Carrion dvakrát sa umiestnil na stupňoch víťazov, v kategórii Supersport 300 vybojoval 2. miesto v prvom závode, a 3. miesto v druhom závode.

Od pretekárskeho víkendu v Moste sa do tímu Pedercini Racing k Lorisu Cressonovi pridal dvadsaťdvaročný jazdec MotoAmerica Jayson Uribe. Pretože bola spolupráca oznámená takmer zo dňa na deň, obliekol pre tento závodný víkend sériovo vyrábanú kombinézu Racing Monster Green AR, opatrenú tímovými logami. Podarila sa teda vec nevídaná, kombinéza 4SR zamierila teda rovno z ramienka v obchode na pretekársku dráhu WorldSBK.

Za tím AC Racing odštartoval na divokú kartu WSBK v kategórii Supersport 300 domáci Matyáš Červenka, ktorý bohužiaľ ani jeden z pretekov nedokončil.
V superšportoch sa prvýkrát v kombinéze ukázal Talian Luigi Montella z tímu Chiodo Moto Racing.

Značku 4SR v šampionáte WorldSBK ďalej reprezentujú:
Kevin Manfredi (Altogo Racing Team) v kategórii WorldSSP, Hannes Soomer a Vertti Takala (Kallio Racing) v kategórii WorldSSP, Pawel Szkopek (Yamaha MS Racing) v kategórii WorldSSP, Victor Rodriguez Nunez a Jose Luis Perez Gonzalez (Accolade Smrz Racing) v kategórii WorldSSP300.