@photopsp_lukasz_swiderek

Perez Gonzalez #73 z tímu Jakuba Smrže vicemajstrom sveta WSBK SSP300

José Luis Perez Gonzalez #73 prešiel cieľom závodnej trate v portugalskom Portimão prvej, po penalizácii však vezie domov striebro a titul vicemajstra sveta. Posledné preteky tohtoročnej sezóny kategórie World Supersport 300 budú pre českobudějovický tím Accolade Smrz Racing BGR nezabudnuteľnými.

José Luis Perez Gonzalez #73 (Kawasaki Ninja 400) bol jediným jazdcom, ktorý bojoval o titul majstra sveta s Jeffrey Buisom. Po štarte z Pole Position sa španielskemu jazdcovi podarilo obehnúť  zvyšok  štartového poľa. Jediný jazdec, ktorý bol schopný s ním držať krok, bol Mirko Gennai. S náskokom šiestich sekúnd táto dvojica bojovala až do samotného záveru, kedy sa jazdcovi tímu Jakuba Smrža podarilo dostať do vedenia a prejsť cieľom na prvú pozíciu. Riaditeľstvo pretekov však nakoniec rozhodlo, že víťazom sa stal Mirko Gennai kvôli manévru, ktorým sa Perez Gonzalez dostal do vedenia v posledných metroch pretekov. Český tím si tak odváža z Portugalska dve pódiové umiestnenia a titul vicemajstra sveta. O titul majstra sveta Perez Gonzaleza zrejme pripravili dve kontroverzné penalizácie, ktoré dostal tento víkend a predtým v Assene.

José Luis Perez Gonzalez:

“Som spokojný s tým, ako sa nám podarilo ukončiť sezónu. Boli to zložité preteky, bojovali sme o titul až do konca. Chcel by som poďakovať celému tímu a všetkým, čo ma podporovali. Ďakujem svojim sponzorom a šéfovi tímu, Kubovi, za všetko, čo pre mňa urobili.”

Jakub Smrž (manažér tímu):

„Keby mi niekto povedal cez sezónu, že pôjdeme o titul majstra sveta, tak tomu neverím, a dnes je to sklamanie, že sa to nepodarilo. Ešte s takou smolnou  bodkou, kedy nám zobrali, trúfam si povedať neoprávnene, naše prvé víťazstvo. Na druhú stranu som nadšený. Sme vicemajstri sveta, a mali sme dve debny za víkend. Ďakujem všetkým, čo pri nás stoja, náš tím, rodiny, partneri, kamaráti a všetci čo nás podporujú. Uvidíme, čo bude ďalej.“

Viac informácií o majstrovstvách sveta superbikov nájdete na oficiálnych stránkach WSBK. Facebooková stránka tímu Accolade Smrz Racing BGR.
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (14)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (5)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (13)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (6)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (17)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (19)
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (18)
@photopsp_lukasz_swiderek
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (3)
@photopsp_lukasz_swiderek
José Luis Perez Gonzalez #73 Portimão 2023 (16)
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek
@photopsp_lukasz_swiderek